Nasze Siedlisko

Nasze Siedlisko zbudowane jest we wsi Roje (wieś wzmiankowana w dokumentach z roku 1325), nad jeziorem Narie, niedaleko Morąga. Zbudowane we wsi, ale tak naprawdę ponad kilometr za wsią – nad samym jeziorem.

Mamy własną linię brzegową Narii, swój las, staw i hektary górzystych łąk. Do dyspozycji gości są kajaki, łódki i rowery. Siedlisko jest całoroczne.

Od południa graniczymy z państwowym, starym lasem, a od północy z zaprzyjaźnionym siedliskiem.

Do Morąga jest 10 km, do Miłakowa 10 km, do Olsztyna 50 km. Gdańsk to tylko 100 km. A Warszawa 250 km, Berlin 613 km, Paryż 1625 km, 1819 m. do Janowa.

Cały rok mamy ciszę, spokój i dziką zwierzynę, głównie: dziki, sarny, koziołki, łanie, łosie, lisy, zające, borsuki, krety, nornice i myszki, oraz bociany, żurawie, czaple, bieliki, sikorki, trznadle, jedną wilgę i dzięcioły.

Siedlisko to dwa domy, drewutnia i staw.

Domy są drewniane, pokryte dachówką „rozbiórkową”- ceramiczną.

Pierwszy dom powstał ok. 20 lat temu i ma: 3 sypialnie i przedpokój na górze, salon, jadalnie z kuchnią i łazienkę na dole, zadaszony taras, oszkloną werandę, a w piwnicy kotłownię i drugą łazienkę.

Drugi dom jest wykończony w stylu skandynawskim. Ma piękne 3 sypialnie na górze i małą łazienkę. Na dole zaś znajduje się przestrzenny salon z małą, zamykaną kuchnią. Z salonu z kominkiem, stołem jadalnym, wygodnymi siedziskami i z maksymalną ilością i wielkością okien „wchodzimy w świat…” na duży, bo 30m2 taras z widokiem „lotnym” w stronę jeziora i bajecznych zachodów Słońca. Po usunięciu mebli mamy dużą salę na szkolenia lub warsztaty. W przedpokoju jest szatnia, duża lodówka i duża łazienka.

Gotujemy w kuchni na drewnie, lub na płycie ceramicznej na prądzie. Jest też piec chlebowy.

Obok drewutni zbudowaliśmy miejsce do dużego grillowania. Jest też miejsce na ognisko.

Rekreacja: dwa rowery: damski i męski, dwa kajaki: dwuosobowy i jednoosobowy, dwie tratwy wieloosobowe, dwie łódki wiosłowe, komplet do tenisa stołowego, kometki, bule, hamaki, bumerang, kosiarka oraz  duże miejsce do grillowania, duże ognisko, własny staw , własna linia brzegowa jeziora, duży grzybny las. Jezioro pierwszej klasy czystości ze strefą ciszy.